Samsung Galaxy S26 Price in Pakistan
Samsung Galaxy S26
Pinpack Price
Rs. 299,899
Rs. 299,899
(Free Shipping)
Rs. 299,999
Rs. 100 OFF!!
Availability
InStock
InStock
Colors
Storage
Samsung Galaxy S26 Price & Specifications
General Info
| Release Date | 26-02-2026 |
| SIM Support | SIM 1 + SIM 2 / SIM 1 + eSIM / Dual eSIM |
| Phone Dimensions | 149.6 x 71.7 x 7.2 |
| Phone Weight | 167 g |
| Operating System | Android |
Display
| Screen Size | 159.3mm (6.3 |
| Screen Resolution | 2340 x 1080 (FHD+) |
| Phone Type | Dynamic AMOLED 2X |
| Screen Protection | N/A |
Memory
| Internal Memory | 256 |
| RAM | 12 |
| Card Slot | N/A |
Battery
| Type | 4300 mAh |
Camera
| Front Camera | 12.0 MP |
| Front Flash Light | Yes |
| Front Video Recording | UHD 8K (7680 x 4320) @30fps |
| Back Camera | 50.0 MP + 10.0 MP + 12.0 MP |
| Back Flash Light | Yes |
| Back Video Recording | Yes |
Connectivity
| Bluetooth | Yes |
| 3G | Yes |
| 4G/LTE | Yes |
| 5G | Yes |
| Radio | N/A |
| WiFi | Yes |
| NFC | Yes |
Performance
| Processor | Deca-Core |
| GPU | N/A |
Samsung Galaxy S26 Availability
The price of Samsung Galaxy S26 in Lahore, Karachi, Faisalabad, Rawalpindi, Islamabad, Peshawar, and other major cities of Pakistan is Rs. 299,899.
| Expected Price: | Rs. 299,899 |
| Release Date: | February 26, 2026 |
| Phone Status: | InStock |
Samsung Galaxy S26 Price and Specs
| Samsung Galaxy S26 12GB RAM and 256GB Storage | Rs. 299,899 |
| Samsung Galaxy S26 12GB RAM and 512GB Storage | Rs. 356,899 |
Cart